27. travnja 2024.

Najava: proslava sv. Josipa, zaštitnika Mostarsko-duvanjske biskupije

PROSLAVA SVETKOVINE SVETOG JOSIPA – ZAŠTITNIKA MOSTARSKO-DUVANJSKE BISKUPIJE

U utorak, 19. ožujka 2024., svečanim euharistijskim slavljem s početkom u 18 sati u mostarskoj katedrali Marije Majke Crkve, Mostarsko-duvanjska biskupija proslavit će svoga nebeskog zaštitnika SV. JOSIPA.  Euharistijsko slavlje predvodit će mons. Zdenko Križić, nadbiskup splitsko- makarski i metropolit, a na slavlju će sudjelovati biskupi iz Bosne i Hercegovine, kao i biskupi iz susjednih biskupija.

Misu uočnicu u povodu susreta crkvenih pjevačkih zborova u ponedjeljak, 18. ožujka 2024., s početkom u 18 sati u mostarskoj katedrali predvodit će mons. Petar Palić, biskup mostarsko-duvanjski.

Proslavi svetkovine sv. Josipa prethodi trodnevna priprava u mostarskoj katedrali 16., 17. i 18. ožujka 2024. Svake večeri u 17.30 sati je pobožnost na čast sv. Josipu, a u 18 sati euharistijsko slavlje.