18. travnja 2024.

Čestitka nadbiskupu Vukšiću

Svečano liturgijsko predstavljanje vrhbosanskog nadbiskupa i metropolita Tome Vukšića upriličeno je u subotu, 12. ožujka 2022. u sarajevskoj katedrali Srca Isusova s početkom u 10.30 sati.

Povodom ovoga događaja Vrhbosanska nadbiskupija pozvala je sve župe i redovničke zajednice na duhovnu pripravu.

Samom euharistijskom slavlju u subotu, 12. ožujka prethodila je molitva Svečane večernje u katedrali u petak, 11. ožujka s početkom u 18.30. Na molitvi su sudjelovale osobito duhovne osobe kao i predstavnici društvenoga života te različiti religijskih zajednica u BiH kao i vjernici grada  i vrhbosanske metropolije.

Misu na kojoj je liturgijski predstavljen nadbiskup Vukšić izravno su prenosili mediji.

U ime vjernika nadbiskupove rodne Mostarsko-duvanjske biskupije kao i vjernika Trebinjsko-mrkanske biskupije čestitamo našem novom metropolitu preporučujući ga u molitve da mu dragi Bog podari snage u služenju Njemu u partikularnim Crkvama u Bosni i Hercegovini.